Instalacje lpg do aut z bezpośrednim wtryskiem paliwa

[Głosów:2    Średnia:5/5]

Zdania na temat instalacji LPG z bezpośrednim wtryskiem paliwa są podzielone, jedni uważają iż to ciekawe rozwiązanie, inni wręcz przeciwnie obawiają się iż jest to jeszcze technologia mocno niedopracowana.

Na początku należy wyjaśnić, iż produkcją instalacji LPG z bezpośrednim wtryskiem paliwa zajmują się tacy producenci jak BRC, LPGTech, STAG czy KME, zatem marki renomowane w kontekście rynku instalacji gazowych.

Można powiedzieć, iż w pierwszej kolejności dopracowały one technologię, gdzie wtrysk a nawet dotrysk benzyny w najbardziej optymalny sposób.
Zadbano również o tak ważne kwestie, jak nowoczesne wtryskiwacze które w tych instalacjach LPG pełnią nader ważną funkcję czy też swoistą rolę.
Instalacje z bezpośrednim wtryskiem paliwa działają bardzo podobnie do tych sekwencyjnych, gdzie zastosowano przede wszystkim wspomniane wtryskiwacze jakie pracują w sposób ciągły, czyli nawet w momencie gdy auto jest na gazie dostarczana jest niewielka dawka paliwa.

Czy warto zdecydować się na instalację LPG z bezpośrednim wtryskiem paliwa?

Wybierając nowoczesne instalacje LPG takich firm jak BRC, KME, LPGTech czy STAG możemy być pewni jednego, a mianowicie iż ich eksploatacja nie minie się z celem i co najważniejsze w szczególnych typach samochodów osobowych ma uzasadnione do tego podstawy. Wspomniani powyżej producenci w swoich instalacjach LPG nie stosują typowych sterowników benzynowych, lecz specjalistyczne dostosowane do tego celu. Odpowiadają one za bardzo ważną rolę, mianowicie gwarantują nie tylko dotrysk benzyny czy ograniczenie zużycia wtrysku gazu, lecz w funkcjonalny sposób wpływają na pracę samych wtryskiwaczy benzynowych. Na pewno takie innowacyjne instalacje gazowe nowoczesnej generacji, są dostosowane do konkretnych silników spalinowych jakie spotykamy w naszych autach. Dlatego tutaj kwestia funkcjonowania i działania wtryskiwaczy ma uzasadnione znaczenie, jednocześnie sam dotrysk paliwa powinien odbywać się na jasnych i przejrzystych do tego zasadach.

Co umożliwia nam instalacja LPG z dotryskiem paliwa?

Co rzeczywiście umożliwia instalacja z dotryskiem paliwa? Oczywiste jest, iż ograniczenie zużycia samego paliwa, tutaj ze względu na potrzebę korzystania z niego nawet przy jeździe na gaz mówimy o minimalnych kosztach jakie bezpośrednio ponosimy. Warto zatem spojrzeć na innowacyjne pod względem technologicznym instalację LPG oferowane przez BRC, STAG, KME czy LPGTech, dowiedzieć się więcej na temat ich funkcjonalnego wykorzystania. Jedynym mankamentem instalacji tego typu, jest cena która zazwyczaj waha się od 8 do 10 tysięcy złotych, co niestety powoduje iż wiele osób nie decyduje się na jej montaż. Posiadając jednak nowsze auto, eksploatując je na duże odległości, koszt samej instalacji zwróci się nam po dwóch latach jazdy, a tym samym z czasem zacznie generować ona swoiste oszczędności. Pewnie, iż ważne jest ile jeździmy, nie zmienia to jednak ogólnego faktu iż instalacja LPG z dotryskiem paliwa to coś na co się najzwyczajniej w świecie warto zdecydować.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *